MŠ Kollárova 2497, Tábor
DSCF6803.JPG
DSCF6921.JPG
DSCF3812.JPG
DSCF6788.JPG

Školní stravování

   STRAVOVÁNÍ V MŠ  

 
S týmem kvalifikovaných kuchařek podporujeme změny v kvalitě školního stravování, nutričně hodnotnou stravu chápeme jako důležitý základ správného vývoje dítěte a zdraví v dospělosti. Respektujeme platnou legislativu, výživová doporučení, spotřební koš, klademe důraz na nutričně kvalitní a čerstvé potraviny za rozumnou cenu (bez zbytečné chemie, nadbytečných éček, syntetických barviv, sladidel a konzervantů).
 
Prosazujeme aktualizaci spotřebního koše s důrazem na větší množství zeleniny, ovoce a luštěnin.Omezujeme slazení, spotřební koš sice nenutí děti jíst cukr, ale jeho uvedení v požadovaných kategoriích vede ke zbytečnému a nadměrnému slazení. Nápoje doslazujeme mírně a zařazuje ovocné a zeleninové šťávy.
 
Podporujeme přednostní vaření z lokálních a čerstvých surovin, snažíme se co nejméně využívat průmyslově zpracované polotovary bez zbytečných aditiv, jako jsou umělá sladidla, glutamanová sůl apod.
 
Primárním cílem je zařazovat zdravé potraviny:
  • obiloviny: ovesné vločky, jáhly, pohanka, krupky
 
  • přílohy: kuskus, bulgur, celozrnné těstoviny, luštěninové těstoviny, luštěniny kombinujeme s rýží, cizrnovou mouku přidáváme do knedlíků
 
  • svačiny: pravidelně zařazujeme luštěninové pomazánky, do pomazánek se přidává čerstvá zelenina, pravidelně jsou rybí pomazánky

Dítě zpravidla kopíruje stravovací návyky, které mu ukazují dospělí v jeho okolí, ať již jde o rodiče nebo škola. Proto je naším cílem přenášet tyto stravovací návyky i do rodin. Na webových stránkách prezentujeme jídla, která jsou dětem podávána, zveřejňujeme případně i recepty.

Ačkoliv strava ve školní jídelně musí splňovat určitá kritéria (spotřební koš), uvědomujeme si, že je stále co zlepšovat a je nutné trendy zdravého stravování stále sledovat.

 
Boy_Chef_Free_Vector.jpg
Obrázek2.jpg
Obrázek5.jpg
Obrázek4.jpg
Obrázek6.jpg
Obrázek6.jpg
Obrázek8.jpg
Obrázek9.jpg
Obrázek10.jpg
Obrázek11.jpg
Obrázek3.jpg
Obrázek13.jpg
Obrázek14.jpg
Obrázek12.jpg
Obrázek15.jpg
Obrázek17.jpg
Obrázek1.jpg
Obrázek2.jpg
Obrázek3.jpg
DSCF6796.JPG
DSCF6793.JPG
DSCF6801.JPG
DSCF6789.JPG
DSCF6810.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one