MŠ Kollárova 2497, Tábor
DSCF6788.JPG

Školní stravování

STRAVOVÁNÍ V MŠ

S týmem kvalifikovaných kuchařek podporujeme změny v kvalitě školního stravování, nutričně hodnotnou stravu chápeme jako důležitý základ správného vývoje dítěte a zdraví v dospělosti. Respektujeme platnou legislativu, výživová doporučení, spotřební koš, klademe důraz na nutričně kvalitní a čerstvé potraviny za rozumnou cenu (bez zbytečné chemie, nadbytečných éček, syntetických barviv, sladidel a konzervantů).

Prosazujeme aktualizaci spotřebního koše s důrazem na větší množství zeleniny, ovoce a luštěnin.Omezujeme slazení, spotřební koš sice nenutí děti jíst cukr, ale jeho uvedení v požadovaných kategoriích vede ke zbytečnému a nadměrnému slazení. Nápoje doslazujeme mírně a zařazuje ovocné a zeleninové šťávy.

Podporujeme přednostní vaření z lokálních a čerstvých surovin, snažíme se co nejméně využívat průmyslově zpracované polotovary bez zbytečných aditiv, jako jsou umělá sladidla, glutamanová sůl apod.

Primárním cílem je zařazovat zdravé potraviny:
  • obiloviny: ovesné vločky, jáhly, pohanka, krupky

• přílohy: kuskus, bulgur, celozrnné těstoviny, luštěninové těstoviny, luštěniny kombinujeme s rýží, cizrnovou mouku přidáváme do knedlíků

• svačiny: pravidelně zařazujeme luštěninové pomazánky, do pomazánek se přidává čerstvá zelenina, pravidelně jsou rybí pomazánky

Dítě zpravidla kopíruje stravovací návyky, které mu ukazují dospělí v jeho okolí, ať již jde o rodiče nebo škola. Proto je naším cílem přenášet tyto stravovací návyky i do rodin. Na webových stránkách prezentujeme jídla, která jsou dětem podávána, zveřejňujeme případně i recepty.

Ačkoliv strava ve školní jídelně musí splňovat určitá kritéria (spotřební koš), uvědomujeme si, že je stále co zlepšovat a je nutné trendy zdravého stravování stále sledovat.

Boy_Chef_Free_Vector.jpg
Obrázek2.jpg